Komunikaty

ZAKOCHANA W ŻYCIU –  
WARSZTATY ROMANTYCZNE

DLA SENIOREK

w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych

Data: 12.11 / piątek

Godzina: 17:00-20:00

Miejsce: AOIA, ul. Zachodnia 54/56 Łódź  Prowadzenie:  Katarzyna Tercz

Zapisy: sekretariat@aoia.pl, nr tel. 42 633 26 41

Wstęp: bezpłatne

Opis:

Droga Seniorko, wybierz się z nami w kilkugodzinną podróż odkrywania, przeżywania i pogłębiania stanu wdzięczności i radości z samego faktu Istnienia.

Pewnych sytuacji nie zmienimy, ale możemy zmienić nasze podejście do nich.

Możemy być Zakochane w Życiu i przeżywać je w pełni, takie, jakie ono jest.

Zapraszam Cię na warsztat. Trzy godziny, trzy jakości, trzy procesy twórcze.

Od pracy z ciałem inspirowaną japońskim tańcem Butoh, Biodanzą, Movement Medicine,

przez tworzenie swojego niepowtarzalnego miłosnego totemu – znaku – symbolu – przedmiotu – talizmanu naszej Mocy Wewnętrznej, czyli Miłości  po ekspresję w zaaranżowanej sali, bezpiecznej przestrzeni intymnego światła, zapachów świątynnych żywic, przy dźwiękach pięknej muzyki.

A poza tym – czas w towarzystwie innych Kobiet, rozmowy o życiu, dużo relaksu i łagodności;

opowieści o higienie myśli i emocji wg mistyczek ;

o terapeutycznym oddziaływaniu tańca, muzyki i twórczych działań;

czas podarowany najważniejszej Osobie w Twoim życiu – Tobie.

Proszę przynieść ze sobą wygodne ubranie, które nie krępuje ruchów, w którym czujemy komfortowo i pięknie, a które może się pobrudzić np. farbami :),

Warto też wziąć ze sobą swój notatnik i długopis/ pióro/ ołówek, by w razie potrzeby zapisać ważne dla siebie informacje, myśli, refleksje.

Prowadząca – Kasia Kassija Tercz  – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi, etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pieśniarka, kompozytorka, performerka. Autorka muzyki do spektakli teatralnych, propagatorka rozwoju poprzez sztukę. Współzałożycielka Społeczności „Nomadki”. Eksploruje przestrzenie i poziomy istnienia praktykując japoński taniec butoh i kontemplując przyrodę. Od wielu lat kreatywnie Pracuje, Poszukuje, Podróżuje. Tworzy i współtworzy projekty artystyczne solowe oraz we współpracy z placówkami, organizacjami kulturalnymi i edukacyjnymi, oraz artystami w Polsce i za granicą. Występowała m.in. na deskach Teatru Lalek Arlekin i Teatru Nowego w Łodzi, Teatru KTO w Krakowie, Teatru Munganga w Amsterdamie, reżyserowała spektakle plenerowe w Chorwacji we współpracy z Jane McMahan z Columbia University New York. Współtworzyła (jako aktorka, kostiumografka i asystentka kostiumografa) kilkanaście realizacji filmowych i telewizyjnych.  Po doświadczeniach nowotworowych od lat bada wpływ sztuki i kontaktu z naturą na zdrowie i jakość życia, oraz uzdrawiający wymiar ekspresji twórczej.

Szanowni Państwo, miło mi poinformować,
że dziś ukazał się listopadowy numer

„Gazety Senior”,

a w nim:

Listopad to czas, kiedy jesienne chłody i długie wieczory rozgoszczą się na dobre. Szukamy sposobów na zachowanie formy. Nasze listopadowe DROGI do szczęścia i długowieczności zaprowadziły nas m.in. do błękitnych stref…

Dla kogo warto pisać? Na to pytanie odpowiada Jacek Cygan, który jest autorem nie tylko słów do wielkich hitów. Że warto pisać i że sztuka to nie najtrudniejsza, spróbuje przekonać czytelników pisarka, autorka sagi wiejskiej, Kasia Bulicz-Kasprzak w odcinkowym kursie pisarskim. Gorąco polecamy, sprawdź!

W ostatnim numerze zapowiadaliśmy Plebiscyt Flexi na XXI w., a dziś nastał czas wyborów. Głosujmy na najlepszych kandydatów! Podajemy szczegóły i polecamy kandydatkę „Gazety Senior”, dr Jadwigę Kwiek, znaną naszym czytelnikom m.in. z rubryki „ABC Psychologii dla seniorów”. „Z Borysławia przez Nową Rudę do Paryża” to chwytająca za serce historia przyjaciółek, dziś seniorek, a jedną z nich jest Krystyna Ziętak, felietonistka „Gazety Senior”. Trzeba to przeczytać, ponieważ brakuje słów, aby to opisać.

Prawo i finanse to mnóstwo ważnych informacji dla seniorów w kwestii emerytur, dodatków, zasiłków, testamentów i praw konsumenta.

Jak rozmawiać o seksie? To niełatwa dziedzina, po której oprowadzają Klaudia Latosik i Olga Żukowicz w swoim cyklu. Krok po kroku, podpowiadają, jak zacząć, co mówić, aby zostać dobrze zrozumianą/nym oraz wskazują błędy, które popełniamy najczęściej. A dzięki uprzejmości wydawnictwa Czerwone i Czarne publikujemy fragment najnowszej książki prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza pt. „Jak nie zostać moim pacjentem”. I wiele, wiele innych tematów.

Więcej aktualnych informacji codziennie znajdziesz na stronie głównej
GazetaSenior.pl



Link do numeru listopad (11/2021) Gazety Senior




Poniżej tematy z serwisu GazetaSenior.pl wybrane specjalnie dla Państwa! 

Cykl KINO DLA SENIORA i kolejne propozycje filmowe „Zło nie istnieje” oraz „Wszystko zostaje w rodzinie”. Do obejrzenia zwiastuny VIDEO. Sprawdź Kino dla Seniora TUTAJ! Na czytelników z Wrocławia czekają podwójne zaproszenia do kina na polecane filmy, zachęcamy do śledzenia informacji na Facebooku.

Przed Dionizą Remańską kolejne detektywistyczne śledztwo. “Śmiertelna dawka” Hanny Greń trafiła do księgarni, a specjalnie dla Czytelników „Gazety Senior” fragment najnowszego kryminału autorki-seniorki do przeczytania pod linkiem TUTAJ!

Nowoczesna orteza dla seniora. Leczenie urazów, rehabilitacja po złamaniach i operacjach kończyn, bioder oraz kręgosłupa zapewniają ORTEZY, dzięki którym stawy są odciążone i pozostają we właściwej pozycji. Dostępne są dziś ortezy dynamiczne, anatomiczne, pozwalające ustalić zakres ruchu, wykonane z nowoczesnych, elastycznych materiałów dostosowujących się do kształtów ciała. Sprawdź, jak to działa.

Problemy żołądkowe, zaparcia, zgaga, problemy skórne, wrzody żołądka, a nawet nowotwory, to jedne z wielu symptomów i powikłań zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Jak wykryć zakażenie? Możliwe jest wykonanie dwóch rodzajów TESTÓW DOMOWYCH: Helicobacter TEST z krwi lub Helicobacter Antygen TEST z kału. Jak to działa, gdzie kupić test, sprawdź!

POPULARNE NA GazetaSenior.pl w październiku:
EMERYTURA bez PODATKU z wyższą składką zdrowotną (TABELA)

Kompendium „PRACA DLA SENIORA”

SANATORIUM 2021 kompendium



Więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na stronie głównej GazetaSenior.pl



Udanego dnia 
Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazety Senior”

Festiwal Szkół teatralnych powraca
18 – 24.10.2021r.

Zobacz spektakle przygotowane przez studentów /za darmo/.

14 spektakli dyplomowych, będących podsumowaniem czterech lat zawodowej edukacji aktorów. Formuła wydarzenia uwzględnia obecność publiczności w teatrach oraz TRANSMISJĘ ONLINE.

www.festiwalszkolteatralnych.pl
zakładka Spektakle — po naciśnięciu tytułu przejście do strony transmisji.

UWAGA! Spektakle dostępne są w sieci 24 godziny
od początku transmisji.

WIEDZA NASZEGO WIEKU





Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że dziś ukazało się październikowe wydanie „Gazety Senior”, a w nim:

Jak będzie wyglądać emerytura bez podatku, ale z wyższą składką zdrowotną. Ile zostanie w portfelach emerytów? Trochę więcej, ale nie we wszystkich. Już wkrótce czeka seniorów wypłata 14. emerytury, która odbędzie się z automatu – nie trzeba składać wniosku, ani podawać swoich danych nikomu! To ważne, ponieważ seniorzy już są nagabywani przez telefonicznych oszustów. Dobra wiadomość dla tzw. „czerwcowych emerytów”, którzy do tej pory pokrzywdzeni, teraz dostaną dodatkowe pieniądze. A dla wciąż aktywnych plebiscyt Flexi na XXI. Zgłoś swojego kandydata.

Zachęcamy do aktywnej walki z samotnością i izolacją seniorów. Warto być razem i jak to zrobić, podpowiada m.in. Dorota Zawadzka – psycholog rozwojowa, znana szerzej jako superniania. Gorąco polecamy rozmowę Andrzeja Wiśniewskiego. Co jeszcze w październikowym wydaniu? Mnóstwo sposobów na poprawę stanu zdrowia i ducha. Samotność potrafi zabić, i to dosłownie. Samobójstwa po 60-tce to ukryty problem, który nie przebija się w debacie publicznej i mediach. Postanowiliśmy nie zamiatać go pod dywan, a dr n. med. Iwona Koszewska mówi o nim w taki sposób, że chce się żyć. Bardzo ciekawa rozmowa i konkretne wskazówki dla osób w kryzysie oraz bliskich.

Wiele stałych rubryk i ciekawych informacji. O testamentach w „Masz do tego PRAWO”! O chorobach przenoszonych drogą płciową w „Edukacji psychoseksualnej dla dorosłych”. Pomocne lektury w „Na 2 lub 3 głosy”. Jak wspierać wewnętrznego opiekuna w „ABC psychologii dla seniora”. Nowość KINO DLA SENIORA. Dla seniorów z Poznania Harmonogram „Senioralni. Poznań 2021”. I wiele, wiele innych tematów dedykowanych seniorom. Więcej aktualnych informacji codziennie znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl



Link do numeru październik (10/2021) Gazety Senior




Poniżej tematy z serwisu GazetaSenior.pl wybrane specjalnie dla Państwa! 

We współpracy z Aurora Films rozpoczynamy cykl KINO DLA SENIORA. Nasze propozycje filmowe będą skłaniały do refleksji, choć nie zabraknie w nich inteligentnego humoru. Dziś dwa intrygujące filmy „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli” oraz “Narcyz i Złotousty”. Do obejrzenia zwiastuny VIDEO. Dla czytelników książkowa niespodzianka, sprawdź.

“Z Watykanu w świat” o tajemnicach papieskich podróży. Nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki bestsellerowego cyklu książek o życiu w Watykanie („Kobieta w Watykanie” „Zdarzyło się w Watykanie”), to fascynująca opowieść o papieskich podróżach i osobach stojących za ich organizacją. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak dla czytelników „Gazety Senior” mamy fragment, który przeczytasz TUTAJ

Rak prostaty jest niezwykle podstępny. Wrzesień to miesiąc walki z tą chorobą. Jak się chronić? Przede wszystkim badać się! Zachęcamy, choć wiemy, że Panowie niechętnie, i często w ostateczności, udają się do lekarza. Opornym mogą pomóc DYSKRETNE, DOMOWE TESTY. Sprawdź, jak to działa!

Jeśli jesteś seniorem i szukasz szkoły językowej, która ma doświadczenie w uczeniu osób starszych, to nie ma lepszego adresu. Na naukę języka nigdy nie jest za późno, przekonują w Centrum Językowym 5 O’clock. Jak oni to robią? Przeczytaj, może zapiszesz się na kurs z innymi seniorami!

Bolące stawy, mięśnie, kręgosłup – to tylko niektóre dolegliwości nasilające się w okresie jesiennym. Magnetoterapia domowa? Dziś to możliwe. Poznajcie urządzenie medyczne Teslomag zaprojektowane do domowego użytku. Najistotniejsza właściwość pola magnetycznego to przyśpieszenie gojenia tkanek. MAGNETOTERAPIA działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Pod tym linkiem sprawdzamy, jakie schorzenia można leczyć przy użyciu tej metody!

POPULARNE NA GazetaSenior.pl Kompendium „PRACA DLA SENIORA” oraz SANATORIUM 2021 kompendium.



Więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na stronie głównej GazetaSenior.pl



Udanego dnia 
Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazety Senior”