2972 odsłon strony

Rozpoczynając działalność naszego Uniwersytetu w październiku 2012 r liczyliśmy na współpracę ze słuchaczami, prosiliśmy Państwa  m. in. o  życzliwość i pomoc.

Na koniec stycznia 2013r. nasza praca wykonywana w ramach wolontariatu (bezpłatnie), zaowocowała liczbą 149 słuchaczy. Zajęcia fakultatywne, dodatkowo płatne, podjęło 50 osób: jedne—19, dwa—29, trzy—2 osoby.

Zaangażowanie słuchaczy pozwoliło na zrealizowanie bardzo wielu zadań wcześniej i umożliwiło przeprowadzenie dodatkowych wykładów z psychologii i z dietetyki a także wykładów pogłębiających wiedzę religijną. Zaowocowało to propozycjami prowadzenia w drugim semestrze zajęć fakultatywnych z tych dziedzin.

Działa także strona internetowa UTW z bogatym serwisem informacyjnym i fotograficznym oraz poczta e-mailowa, z której po szkoleniu informatycznym, korzysta coraz większa liczba słuchaczy.

Nawiązana została współpraca z Wydziałem d/s. Seniorów UMŁ oraz z ŁUTW w zakresie wędrówek po Łodzi.

Przeprowadzona wśród słuchaczy, na początku stycznia, anonimowa ankieta pozwoliła na analizę i ocenę  4-miesięcznej pracy. 64 słuchaczy, którzy wypełnili ankietę, wysoko oceniło zarówno tematykę wykładów, różnorodne zajęcia integracyjne, oraz pracę Organizatorów.

Uczestnicy zajęć z jęz. angielskiego, informatyki i różnorodnych zajęć sportowych, dodatkowo płatnych, także w ogromnej większości wyrazili swoje zadowolenie.

Wiele osób chce kontynuować dotychczasowe zajęcia, wiele także chce rozpocząć kolejne np. artystyczne. Duża grupa osób jest  zainteresowana historią i ekonomią.

Z prowadzonych rozmów oraz z ankiet wynika, że dla wielu słuchaczy do korzystania z dodatkowej oferty naszego UTW, w postaci płatnych zajęć fakultatywnych, barierą jest sytuacja  finansowa. W związku z tym już w październiku 2012 r. został przygotowany wniosek  o dofinansowanie usług medycznych.

Z otrzymanych z Wydziału Zdrowia funduszy opłacono porady psychologa, udzielone 11 słuchaczom oraz dofinansowane zostały w grudniu zajęcia sportowe dla 27 słuchaczy.

W grudniu i w styczniu 2013r. zostały przygotowane następujące wnioski

o dofinansowanie działalności naszego UTW:

• Do MOPS-u, na sprzęt rehabilitacyjny oraz wyjazd integracyjny do Rogowa,
  • Do UMŁ Wydział Kultury, na 4 koncerty w ramach Akademii Muzycznej UTW

i na konkurs fotograficzny o rodzinie,

• Do Biura Promocji Turystyki, na wycieczkę związaną z historią Łodzi, do Przedborza,
  • Do UMŁ Wydział Zdrowia, na dofinansowanie usług medycznych.

Rozwój naszego UTW jest możliwy dzięki wspaniałej atmosferze wśród Słuchaczy, a także  pracy Rady Programowej i Organizatorów.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie Ks. Prałatowi mgr. Tadeuszowi Bednarkowi oraz pracownikom i uczniom Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego  im. Jana Pawła II w Łodzi.

m01.jpg

Gościmy na stronie

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter