2618 odsłon strony

Rozpoczynamy już czwarty rok działalności Uniwersytetu. Bardzo pracowite lata wielu ludzi, nasze osiągnięcia oraz zadowolenie słuchaczy tak licznie uczestniczących w zajęciach, pozwalają stwierdzić, że powstanie UTW na Teofilowie było znakomitą propozycją Fundacji. Można rzec "strzałem w dziesiątkę".

Otwarcie lokalnej uczelni dla osób w wieku 50+ wraz z dostosowanym do ich zainteresowań programem to nowe możliwości dla wielu mieszkańców zachodniej Łodzi, którzy nie chcą pozostać na poziomie dawnych osiągnięć i wcześniej zdobytej wiedzy. Nie ma żadnego uzasadnionego powodu, dla którego ludzie powinni się zamknąć na nowe spojrzenie na życie. Każdy z nas musi zadbać o to by się rozwijać, ponieważ nasz umysł starzeje się i kurczy jeśli nie poszukuje nowych idei. To właśnie nasz Uniwersytet stwarza ogromne możliwości poznawcze wszystkim, którzy są gotowi na takie wyzwania a także umożliwia dzielenie się z innymi wiedzą, umiejętnościami oraz bogatym doświadczeniem. Możemy i powinniśmy zadbać

o swoją kondycję fizyczną, intelektualną oraz rozwijać relacje z innymi.

Dzięki wspaniałym wykładowcom współpracującym z nami już od 4 lat, nadal trzymamy wysoki poziom nauczania. Podobnie jak w pierwszym roku nauki, również teraz proponujemy ciekawe zajęcia o bardzo zróżnicowanej tematyce oraz liczne spotkania o charakterze poznawczo-towarzyskim. Wykłady z zakresu historii, prawa, medycyny, literatury, muzyki oraz sztuki cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem słuchaczy. Ponadto poznajemy nasze miasto, nasz region i kraj poprzez atrakcyjne wycieczki organizowane w ramach Uniwersytetu. W tym roku także, już po raz drugi, braliśmy aktywny udział w organizowanych przez władze miejskie targach skierowanych do osób 50+ zwanych Senioraliami. W ich trakcie, jako promocja UTW wygłoszono, zasługujący na szczególna uwagę, wykład przyjaciela naszego Uniwersytetu prof. dr hab. inż. H. Bema na temat "Całun Turyński, lekcja pokory dla naukowców". Zapoznaliśmy się również z działalnością prof. H. Szwarc pionierki UTW w Polsce. Spotkania na temat Łódzkich Świątyń Czterech Kultur zgromadziły wielu słuchaczy, którzy mogli nie tylko pogłębić wiedzę o Łodzi i jej mieszkańcach, ale również odwiedzić miejsca modlitewne oraz poznać architekturę tych obiektów.

Witamy naszych studentów na czwartym już roku i zapraszamy wszystkich chętnych by dołączyli do naszej studenckiej braci. Wspólna praca stwarza bowiem wiele możliwości i sprawia, że jesteśmy nie tylko bardziej aktywni ale przede wszystkim bardziej szczęśliwi!

"Kto wypędza przyjaźń z życia, usuwa ze świata słońce" - Cyceron

m48.jpg

Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj3
mod_vvisit_counterłącznie odwiedzin21798

Aktualnie: gości 2, 
botów 1 połączonych
Your IP: 3.92.28.84
Today: Lip 17, 2019