2946 odsłon strony

Wielu z nas będąc na emeryturze sądzi, że dzisiejsze tempo życia oraz osiągnięcia techniczne są  nie dla nas. Telefony komórkowe, komputery, połączenia bezprzewodowe, jeszcze do niedawna były czymś niezrozumiałym, ale na szczęście jednak działania podejmowane na rzecz seniorów umożliwiły nam poznanie i zaprzyjaźnienie się z nowymi technologiami, które tak dynamicznie wkroczyły do naszego życia codziennego. Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku jest najlepszym przykładem tego ile jeszcze możemy osiągnąć i ile jeszcze mamy do powiedzenia.

Wykłady, kursy komputerowe, zajęcia językowe cieszą się coraz większym powodzeniem wśród słuchaczy.

W tym semestrze wysłuchaliśmy wielu interesujących wykładów na temat zdrowia, literatury, historii a także techniki. Uczciliśmy również kanonizacje  Jana Pawła II i uczestniczyliśmy w spotkaniach z poezją i muzyką.

Rozwój UTW oraz stale rosnąca liczba słuchaczy / jest nas już 230 studentów J/ świadczy  o tym, że kierunek naszej pracy jest dobry i potrzebny. Działalność nasza byłaby znacznie trudniejsza gdyby nie współpraca z wieloma instytucjami oraz wsparcie wielu znakomitych ludzi. Współpraca z Dyrekcja i młodzieżą Katolickiego Gimnazjum i Liceum, jest na stałe wpisana w nasza działalność. To właśnie młodzież z tej szkoły przygotowała nam salę na spotkanie wigilijne.

Stale współpracujemy z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi, Zespołem do spraw seniorów, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Bierzemy udział w różnego rodzaju sympozjach i konferencjach dotyczących problemów seniorów. W tym semestrze 200 słuchaczy  UTW  oraz wielu mieszkańców Teofilowa otrzymało Karty Seniora. Jesteśmy również dystrybutorem czasopisma „Senior Łódź”.

Dofinansowanie jakie otrzymaliśmy umożliwiło nam zorganizowanie dwóch całodziennych wycieczek autokarowych.

Tegoroczny pierwszy konkurs plastyczny, odkrył nowe talenty naszych słuchaczy.

Cieszy nas fakt, że nasi studenci maja szerokie zainteresowania i chcą wiedzieć więcej i ciągle się uczyć. Jesteśmy przekonani , ze spotkania UTW poprawiają jakość naszego życia. Zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z  serwisu informacyjno-fotograficznego dostępnego na stronie internetowej uniwersytetu.

Zapraszamy wszystkich na kolejny semestr nauki w UTW i przypominamy, ze jesteśmy tu dla Państwa i pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące zarówno tematyki spotkań uniwersyteckich jak i naszego działania.

„Czy jest coś bardziej przyjemnego, niż starość otoczona młodością, która chce się czegoś nauczyć”

Cyceron

m40.jpg

Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj10
mod_vvisit_counterłącznie odwiedzin21805

Aktualnie: gości 10 połączonych
Your IP: 34.229.151.87
Today: Maj 23, 2019